Az USA feloldotta a szír repülőipari szankciókat
Imad Mustafa, Szíria amerikai nagykövete hétfőn elmondta, hogy az Obama-adminisztráció feloldotta a repülőiparral kapcsolatos exportcikkekre vonatkozó szankciókat – adta hírül Jerusalem Post a kuvaiti hírügynökség értesülésére hivatkozva.
George John Mitchell, Jr nyolc évig a szenátus többségi vezetője volt, majd a legfelsőbb bírósági széket visszautasítva hagyta ott a közhivatalt, s vállalt később komoly feladatokat: például az észak-írországi béke előmozdításán fáradozott, vagy éppen a baseball-liga illegális droghasználata körül nyomozott.
Barack Obama hivatali idejének első napjaiban nevezte ki a libanoni anyától származó Mitchellt az arab-izraeli ügyek különleges megbízottjává. Korábban a Clinton-adminisztráció végén Mitchell egy nemzetközi bizottság élére nevezték ki, amely a közel-keleti erőszak okainak feltárását tűzte zászlajára. 2001 tavaszán kiadott jelentésében a Nyugati parton levő izraeli telepek befagyasztására és a palesztin terroristákkal való leszámolásra szólított fel.
|
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
III. Konrad 2009.07.29. 09:57:50
Másodsorban pedig az iráni felforgató tevékennységen, és az általános iszlamista bajkeverésen. hogy SEMMIKÉPPEN ne lehessen még esély sem a rendezésre.
Mármint, ha a szírek egyáltalán bármiféle nem hivatalos tárgyalásba belemennének, akkor is. Bár ezek az amerikai intézkedéseknek igen ösztönzőnek kellene lenniük...
A Golan Izrael számára nem képezheti vita tárgyát, aki egy kicsit is tisztában van a katonai stratégiával, és az 1967 előtti eseményekkel arrafelé, az tudja, miért.
Nem beszélve arról, hogy a Golanon fejlett könnyű - és agráripari izraeli falvak, kisvárosok, termelői egységek vannak létesítve ('67 előtt kb. középkori szinten voltak a golani állapotok).
A szírek azt akarják, hogy ezen települések lakosága is tűnjön el.
Hát, többek között ezért nem lesz "golani kivonulás". Bár az elsődleges ok nem ez, hanem katonai stratégiai.
Izrael korábban (pár éve) max. egy demilitrizált zónába egyezett volna bele, de ez sem terjedt volna ki a teljes Golanra, naná.
Lényeg, hogy a szírek ehhez kötik a tárgyalások megkezdését:
- Teljes és feltétel nélküli (???) izraeli kivonulás a Golanról.
Vagyis:
- Izrael tegye meg azt, amiről leülnének tárgyalni, mielőt leülnek róla tárgyalni.
Nem lesz ebből semmi...